Ergonomia in curatenie

Ergonomia in curatenie

Acest curs se adreseaza profesionistilor care sunt executanti sau supraveghetori in domeniul curatarii. In special, se adreseaza personalului de curatenie si manageri responsabili pentru companiile de curatare.

Obiectivele de invatare

Cunoasteti posibilitatile unui proiect de lucru care promoveaza sanatatea in curatenie. Contributi in mod activ la mentinerea propriei capacitati de munca sau a angajatilor dvs. Ei stiu cum sa evite tulburarile si afectiunile musculo-scheletice (de exemplu sindromul umar-la-spate).

Continut / teme

  • Conditii de lucru in curatare/ intretinere
  • Stresul medical ocupational (umar, spate, articulatii)
  • Concepte de baza ale ergonomiei si ergonomiei miscarii
  • Exercitii de formare la locul de munca
  • Ridicati, transportati si mutati constient
  • Designul dispozitivului dintr-un punct de vedere ergonomic
  • Ergonomia in curatare ca protectie a sanatatii

Detalii suplimentare

Pentru mai multe informatii puteti completa formularul nostru de contact.