Organizare / planificare si calculare a curateniei

Organizare / planificare si calculare a curateniei

Acest curs este destinat directorilor care doresc sa planifice si sa calculeze in mod profesional conceptele de curatare ; in special, conducatorii departamentelor, economistii de origine, directorii tehnici si managerii de curatenie sunt interesati.

Obiectivele de invatare

Ei cunosc elementele de baza ale inregistrarii si calcularea lucrarilor si proceselor de curatare. Ei sunt capabili sa implementeze planurile si conceptele de curatare organizational si sa raspunda de asigurarea calitatii.

Continut / teme

  • Alocarea resurselor in functie de planul imobilului
  • Crearea de specificatii-plan de actiune
  • Procesarea cifrelor de performanta
  • Calculul timpului si personalului
  • Calculul costurilor pentru sistemele de curatare
  • Constructia, organizarea proceselor, organizarea lucrarilor de curatenie
  • Introducerea de noi angajati
  • Instrumente adecvate de control pentru asigurarea calitatii

Detalii suplimentare

Pentru mai multe informatii puteti completa formularul nostru de contact.